La quarta edició del FCCC, impulsada per ACICOM (Associació Ciutadania i Comunicació) comença el 29 d’octubre i finalitzarà el 28 de novembre, podrà ser visionat en diferents sales de València, Monserrat, Buñol, Potries, Alcoi, Alacant, Aras de los Olmos, Elx, Ontinyent, Castelló, Alboraia i Borriana.

Descargar el programa sencer del 2019

28/10/2019

Lloc: Fimoteca

📍 Localització

Dia Mundial del Patrimoni Audiovisual

18:30h. Presentació dels projectes Fem tele de 9 i Memòria rescatada

29/10/2019

Lloc: Centre Octubre

📍 Localització

Inauguració del FestivalCCC 2019

18:30h. Projecció Inocente

Fitxa Inocente 🔗

30/10/2019

Lloc: CCOO-PV

📍 Localització

18:30h. Projecció Ojos que no ven… Movimiento Espartaco

Fitxa Ojos que no ven 🔗

31/10/2019

Lloc: CCC Octubre

📍 Localització

18:30h. Projecció La caixa negra + Ara

Fitxa Ara 🔗

Fitxa La caixa negra 🔗

31/10/2019

Lloc: Facultat de Geografia i Història de la UV

📍 Localització

18:00h. Projecció Un exilio: película familiar de Juan Francisco Urrusti

Fitxa Un exilio 🔗

 

02/11/2019

Lloc: Ajuntament d’Aras de los Olmos, Aras de los Olmos

📍 Localització

18:30h. Projecció Un peligro invisible

La Serranía: Las minas a cielo abierto

Fitxa La Serranía 🔗

 

02/11/2019

Lloc: La Otra Cantinela

📍 Localització

19:00h Projecció  Wantoks, danza de resiliencia

Fitxa Wantoks 🔗

Burkina Bounty

Fitxa Burkina Bounty 🔗

India desde una perspectiva transgénero

Fitxa India desde una perspectiva transgénero 🔗

04/11/2011

Lloc: Cines Babel

📍 Localització

20:30h Projecció La defensa, por la libertad

Fitxa La defensa, por la libertad 🔗

05/11/2019

Lloc: Biblioteca del Hospital

📍 Localització

18:30h. Projecció Biblioteques inquietes

05/11/2019

Lloc: Cines Lys

📍 Localització

20:30h.Projecció Mientras dure la guerra

Fitxa Mientras dure la guerra 🔗

05/11/2019

Lloc: Associació de Veïns Benimaclet

📍 Localització

19:00h. Projecció En el yunque de la desgracia 

Fitxa En el yunque de la desgracia 🔗

06/11/2019

Lloc: Ca Revolta

📍 Localització

19:00h. Projecció  RIP, Renaix i Palpita

Fitxa RIP, Renaix i Palpita 🔗

Narcobot

Fitxa Narcobot 🔗

Obsolescence

Fitxa Obsolescence 🔗

Echoes

Fitxa Echoes 🔗

Fam de Terra

Fitxa Fam de terra 🔗

7/11/2019

Lloc: CEFIRE

📍 Localització

19:00h. Taller CEFIRE

07/11/2019

Lloc: Centre Octubre

📍 Localització

18:30h. Taller Consum de youtubers (Aula 1)

18:30h. Projecció El periple

Fitxa El periple 🔗

08/11/2019

Lloc: Centre Octubre

📍 Localització

19:00h-21:00h. Jornades Mediatic: L’educació mediàtica a les aules (Aula 1)

08/11/2019

Lloc: IVAM

📍 Localització

18:30h. Projecció Alfaro, l’art compromés

08/11/2019

Lloc: Casa de la Cultura Montserrat

📍 Localització

19:30h. Projecció DE CURTS Iguals?

Fitxa Iguals? 🔗

Cazando gamusinos

Fitxa Cazando Gamusinos 🔗

No sóc diferent

Fitxa No sóc diferent 🔗

Obsolescence

Fitxa Obsolescence 🔗

Curt guanyador Festival la Ploma

Cuestión de evolución

Fitxa Cuestión de evolución 🔗

09/11/2019

Lloc: Centre Octubre

📍 Localització

9:00-14:00h. Jornades Mediatic: L’educació mediàtica a les aules (Aula 1)

09/11/2019

Lloc: Societat Coral El Micalet

📍 Localització

12:00h. Projecció de documentals Ara

Fitxa Ara 🔗

Helia, memoria del Stanbrook

Fitxa Helia, memoria del Stanbrook 🔗

El camp de concentració de Portaceli

Fitxa El camp de concentració de Portaceli 🔗

09/11/2019

Lloc: IVAM

📍 Localització

18:30h. Projecció Siete Leguas

Fitxa Siete leguas 🔗

11/11/2019

Lloc: UGT-PV

📍 Localització

18:30h. Projecció 
Motherhood

Fitxa Motherhood 🔗

La lluita de les dones

Fitxa La lluita de les dones 🔗

12/11/2019

Lloc: Centre del Carme CC: Aula Capitular

📍 Localització

17:00h. Projecció Margarita y el lobo

Fitxa Margarita y el lobo 🔗

Carmen de Carabanchel

Fitxa Carmen de Carabanchel 🔗

12/11/2019

Lloc: Intersindical

📍 Localització

18.30h. Projecció FAMDETERRA

Fitxa Fam de terra 🔗

Atrevides, quan aprendre és alegria

Fitxa Atrevides, quan aprendre és alegria 🔗

12/11/2019

Lloc: Centre del Carme CC: Aula Capitular

📍 Localització

20:00h. Recital poemes Cancionero y romancero de ausencias

Fitxa Cancionero y Romancero de ausencias 🔗

13/11/2019

Lloc: Ass. veïnal Tres Forques

📍 Localització

19.00h. Projecció Històries 3F

Fitxa Històries 3F 🔗

20:00h. Col·loqui

13/11/2019

Lloc: Biblioteca Buñol

📍 Localització

19:00h. Projecció Santiago Gapp

Fitxa Santiago Gapp 🔗

Ladrones de vidas

Fitxa Ladrones de vidas 🔗

13/11/2019

Lloc: Plaça dels Furs

📍 Localització

20:00h. Passeig nocturn València Republicana, amb Jose M. Azkarraga

14/11/2019

Lloc: Centre Octubre

📍 Localització

18:15h ACCIÓ DOCUMENTAL + What Walaa Wants

Fitxa What Walaa Wants 🔗

15/11/2019

Lloc: Saló de Graus de la Facultat de Comunicació

📍 Localització

18:30h.  Projecció dels documentals La marina alta: en construcció

Fitxa La marina alta: en construcció 🔗

MAT Castelló, l’autopista elèctrica

Fitxa MAT Castelló, l’autopista elèctrica 🔗

El Clot, espai fora d’ordenació

Fitxa El Clot, espai fora d’ordenació 🔗

15/11/2019

Lloc: La Nau (Sala Gonzalo Montiel)

📍 Localització

18:30h. Presentació Selecció microrrelats Horta Sud: Anònimes pel canvi

Fitxa Anònimes pel canvi 🔗

15/11/2019

Lloc: El ventanal

📍 Localització

19:00h. Projecció dels documentals La zal: zona abans de llauradores

Fitxa La zal: zona abans de llauradores 🔗

Aturem la ZAL

La marina alta: en construcció

Fitxa La marina alta: en construcció 🔗

15/11/2019

Lloc: La Centraleta, casal popular de Borriana. ACPV

📍 Localització

19:00h. Projecció Viatge a l’extrema dreta

Fitxa Projecció Viatge a l’extrema dreta 🔗

16/11/2019

Lloc: Pont de fusta, València

📍 Localització

09:30h. Passeig CEFIRE València ciutat de dones artistes

16/11/2019

Lloc: Palau de les arts (taquilla), València

📍 Localització

10:30h. Passeig Film Comission

16/11/2019

Lloc: Fonda d’Entitats de Potries, Potries

📍 Localització

18:30h. Projecció Ara

Fitxa Ara 🔗

R31

Fitxa R31 🔗

El camp de concentració de Portaceli

Fitxa El camp de concentració de Portaceli 🔗

19/11/2019

Lloc: Centre de Música i Dansa Natzaret, València

📍 Localització

18:00h. Projecció Cant al ras, la nit del poble

Fitxa Cant al Ras 🔗

Memòries de guitarra

Fitxa Memòries de guitarra 🔗

19/11/2019

Lloc: Col·legi Major Rector Peset, València

📍 Localització

18:30h. Projecció Señor

Fitxa Señor 🔗

19/11/2019

Lloc: CCOO PV. Saló d’actes, Alacant

📍 Localització

19:00h. Projecció What Walaa Wants (ACCIÓ DOCUMENTAL+)

Fitxa What Walaa Wants 🔗

19/11/2019

Lloc: Centre Ovidi Montllor, Alcoi

📍 Localització

19:00h. Projecció Womanhood (Acció Documental +) 

Fitxa Womanhood 🔗

20/11/2019

Lloc: Antiga Escola de Magisteri, València

📍 Localització

14:00h. Projecció Picades contra el vidre

Fitxa Picades contra el vidre 🔗

20/11/2019

Lloc: Torres de Serrans, València

📍 Localització

20:00h. Passeig nocturn València durant el primer franquisme, amb José M. Azkárraga

20/11/2019

Lloc: Agrupació Socialista Ciutat Vella, València

📍 Localització

20:00h. Selecció de curts Guanyador festival La ploma

R31

Fitxa R31 🔗

Històries de superació

Fitxa Històries de superació 🔗

21/11/2019

Lloc: Facultat de Magisteri, València

📍 Localització

11:00h. Selecció de curts Campeonas sin límite 

Fitxa Campeonas sin límite 🔗

Educación contra el Holocausto

Fitxa Educación contra el Holocausto 🔗

La semilla del cuidado

Fitxa La semilla del cuidado 🔗

Atrevides

Fitxa Atrevides 🔗

21/11/2019

Lloc: CCOO PV, València

📍 Localització

19:00h. Projecció Helia, memoria del Stanbrook

Fitxa Helia, memoria del Stanbrook 🔗

El camp de concentració de Portaceli

Fitxa El camp de concentració de Portaceli 🔗

21/11/2019

Lloc: ACPV, Elx

📍 Localització

20:15h. Projecció Helia, memoria del Stanbrook

Fitxa Helia, memoria del Stanbrook 🔗

22/11/2019

Lloc: Intersindical, València

📍 Localització

18:15h. Projecció PUSH (Acció Documental+)

Fitxa Push 🔗

22/11/2019

Lloc: Plataforma x Russafa, València

📍 Localització

19:00h. Projecció Russafa,paradigna de gentrificació

Fitxa Russafa,paradigna de gentrificació 🔗

RIP, renaix i palpita

Fitxa RIP, Renaix i Palpita 🔗

El Clot, espai fora d’ordenació

Fitxa El Clot, espai fora d’ordenació 🔗

22/11/2019

Lloc: Cineclub Utiye, Ontinyent

📍 Localització

20:00h. Projecció Inocente.

Fitxa Inocente 🔗

26/11/2019

Lloc: FEIS – CCOO PV, València

📍 Localització

18:30h. Projecció Buñuel en el laberinto de las tortugas

Fitxa Buñuel en el laberinto de las tortugas 🔗

26/11/2019

Lloc: El Menador, AULA 110. ACPV, Castelló de la Plana

📍 Localització

19:00h. Projecció Motherhood

Fitxa Motherhood 🔗

26/11/2019

Lloc: Teatre L’Agrícola, AULA 110. ACPV, Alboraia

📍 Localització

19:00h. Projecció Bikes vs Cars (Acció Documental +)

Fitxa Bikes vs Cars 🔗

27/11/2019

Lloc: Teatre El Micalet , València

📍 Localització

18:30h. Cloenda del Festival i lliurament de guardons

28/11/2019

Lloc: Orriols conviu, València

📍 Localització

18:00h Projecció Womanhood (Acció Documental +)

Fitxa Womanhood 🔗

Programació de les edicions anteriors

prog_2018