29 d'octubre  
La Boda de Rosa

Horari: 20:30 - 22:00

Projecció:
  • La Boda de Rosa

Lloc: Cines Lys, Passeig de Russafa, 3, València

Location Marker Ubicació
30 d'octubre  
Sessió Panorama

Horari: 18:30 - 21:00

Projecció:
  • La ola americana
  • Los días que pasan
  • Cocodrilo
  • Comptaré fins a tres
  • Asamblea

Lloc: Asociació Veïnal y Cultural Tres Forques, Carrer de les Tres Forques, 98, València

Location Marker Ubicació
02 de novembre  
Sessió Memòria Ara II

Horari: 18:30 - 21:30

Projecció:
  • Labo
  • L'última carta
  • L'amarga derrota de la república

Lloc: Centre Cultural La Nau, Carrer de la Universitat, 2, València

Location Marker Ubicació
03 de novembre  
Sessió Chile

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Lilith, a spanish dystopia
  • Heretges
  • #chiledespertó

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
04 de novembre  
Sessió Drets Humans a l'Àfrica

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • La fiebre del oro
  • El infierno
  • Norte

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
05 de novembre  
Sessió Memòria Portugesa

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Bostrofrío

Lloc: CCOO Comisiones Obreras, Carrer dels Serrans, 13

Location Marker Ubicació
06 de novembre  
Sessió educació i memòria

Horari: 18:30 - 20:30

Projecció:
  • Monserrat, les veus de la memòria
  • En record a ella

Posterior xerrada amb les directores

Lloc: Teatre L'Agrícola, Carrer Cervantes, 3, Alboraia

Location Marker Ubicació
09 de novembre  
Sessió DCA (Dany Cerebral Adquirit)

Horari: 18:00 - 20:00

Projecció:
  • Invisible pero pesa
  • Halloween 1 + Halloween 2 + La balasera

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
Muntatge exposició teles DCA

Horari: 10:00 - 12:00

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
10 de novembre  
Sessió Creació sociològica: vida.història.art

Horari: ?

Projecció:
  • El retrat de J.Garbell
  • Camuflatge
  • Efest

Lloc: IVAM, C/ de Guillem de Castro, 118, València

Location Marker Ubicació
11 de novembre  
Sessió: cannabis medicinal

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Marihuana: primero las personas

Debat amb Carlos (Cannabis TV) i Juan Carlos Peral (Federació cannàbica)

Lloc: Ca Revolta, Carrer de Santa Teresa, 10, València

Location Marker Ubicació
12 de novembre  
La pedagogia del cinema

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Otra educación, con cine, literatura y canciones.

Presentació del llibre "Otra educación con cine literatura y canciones" de Jaume Carbonell i Jaume Martínez

Lloc: Intersindical STPV, Carrer de Juan de Mena, 18, València

Location Marker Ubicació
13 de novembre  
Sessió: Precarietat around Europe

Horari: 19:00 - 22:00

Projecció:
  • Shituation
  • Ciudad chicle
  • Kafenio Kastelo
  • #PrecarityStory

Lloc: Ca Revolta, Carrer de Santa Teresa, 10, València

Location Marker Ubicació
16 de novembre  
Sessió: Dret a l'aigua

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Contracorrent
  • 22th april

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
17 de novembre  
Sessió ni oblit ni perdó

Horari: 18:00 - 20:30

Projecció:
  • La mort de Guillem

Lloc: CCOO Comisiones Obreras, 3a, Plaça de Nàpols i Sicília, 5, Valènci

Location Marker Ubicació
18 de novembre  
Sessió: Cap èsser humà és il·legal

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Limbo
  • Foreigner
  • Filoxenia

Lloc: Espai Obert Cantarranes, Benimàmet

Location Marker Ubicació
19 de novembre  
Projecció en Cines Lys

Horari: ??

Projecció:
  • Rol and Rol

Lloc: Cines Lys, Passeig de Russafa, 3, 46002 València

Location Marker Ubicació
Sessió maquis

Horari: 18:00 - 21:00

Projecció:
  • Maquis

Lloc: Aras de los olmos

Location Marker Ubicació
20 de novembre  
Sessió: Educació, cultura i memòria democràtica

Horari: 18:30 - 20:30

Projecció:
  • Bosch i morata
  • Missions (im)possibles

Lloc: Teatre L'Agrícola, Carrer Cervantes, 3, 46120 Alboraia

Location Marker Ubicació
23 de novembre  
Sessió: en defensa de la llengua

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Estima-la
  • Una llengua sense senyal
  • Rosquilletres

Taller Infantil Art i Llengua

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, 46001 València

Location Marker Ubicació
24 de novembre  
Sessió feminismes

Horari: 18:00 - 22:00

Projecció:
  • Woman
  • Fronteres
  • Dona

Xerrada a càrreg de les Fractals

Lloc: Espai Sankofa, Carrer de la Beata Inés, 10, València

Location Marker Ubicació
25 de novembre  
Sessió: Calç blanca, negro carbón

Horari: 18:00 - 20:30

Projecció:
  • Calç blanca, negro carbón

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
26 de novembre  
Sessió ecoespais en resistència

Horari: 18:00 - 21:00

Projecció:
  • Renaixem
  • Per molt que bufe el vent
  • Natzaret, un barri mariner sense mar

Homenatge a Carmen González

Lloc: Biblioteca Municipal de Nazaret, Carrer de Fontilles, 35, València

Location Marker Ubicació
27 de novembre  
Sessió parkour

Horari: 17:30 - 18:00

Projecció:
  • Audiovisual sobre el parkour

Posteriorment es realitzarà un col.loqui.

Lloc: Centre "Octubre", Carrer de Sant Ferran, 12, València

Location Marker Ubicació
Sessió estem verds: no tenim cap planeta B

Horari: 19:00 - 21:00

Projecció:
  • Activa't
  • La plastikeria
  • Lemon
  • Un lloc on tornar
  • El retorno del oso
  • Animals pel camí del mig

Lloc: Asociación Veïnal Tres Forques, Carrer de les Tres Forques, 98, València

Location Marker Ubicació
30 de novembre  
Cloenda del VI FCCC

Horari: 19:00 - 21:00

Acte de cloenda de la VIa edició dels Festival Cinema Ciutadà Compromés.

Lloc: Teatre Micalet, C/Guillem de Castro, 73, València

Location Marker Ubicació